Jak vybrat

Vhodně vybavit studentský pokoj je nelehký úkol. Dítě zde tráví většinu svého času stráveného doma. Ve svém pokoji dítě nebo teenager spí, učí se a odpočívá. Je tedy podstatné, aby se v něm cítil dobře a aby mu naprosto vyhovoval.

Důležitý je v případě studentského nábytku velký psací stůl s prostornou deskou a dostatečným úložným prostorem. Pozornost by měla být věnována i výběru vhodné židle. Židle by měla být především pohodlná a adekvátně vysoká, ideálně s nastavitelnou výškou. Sezení na nepohodlné židli bývá strnulé, zabraňuje správnému prokrvení těl a tím pádem snižuje schopnost soustředění, která je nezbytná pro dělání úkolů a učení se. Dále bychom se měli zaměřit na postel. Význam jejího výběru se často podceňuje, uvážíte-li nicméně, že teenager spánkem stráví průměrně více času než dospělý člověk, měla by být pohodlná, s kvalitní matrací. Samozřejmostí každého studentského pokoje by pak měla být dostatečně velká šatní skříň a další úložný prostor.

Celkově by měl pokoj odpovídat vkusu jeho obyvatele. V případě teenagerů a starších dětí se proto doporučuje zapojovat je do procesu výběru studentského nábytku. Vhodné je také vybavit  pokoj studentským nábytkem z jedné série nebo od jednoho výrobce tak, aby k sobě dobře ladil a pasoval. V případě dětských pokojů se pak doporučuje volit nábytek s barevnými prvky a barevné či vzorované koberce. Dají se také použít  stylové nálepky na zeď, které jsou v současné době velmi módní a které pomáhají dotvořit celkovou pozitivní atmosféru pokoje.